Našim cílem je vám navrhnout a vybrat koupelnu tak, aby co nejvíce splnila vaše představy, ať už se jedná o malou koupelnu v jednopokojovém bytě, nebo koupelnu v domě o výměře panelákového bytu. Pomůžeme vám se zorientovat v široké nabídce všech produktů.

Na prodejně a v nabídce naleznete široký výběr možností jak by vaše nová koupelna měla vypadat. Od celkového rozložení a vybavení až po obklady, dlažbu, sanitární keramiku a doplňky.

Kvalita je zaručena pečlivým výběrem dodavatelů a odborným servisem.

Limitem je pouze vaše představivost a finanční možnosti, naše možnosti a nabídka je prakticky neomezená ;)

Stačí když nás navštívíte v prodejně, společně pak probereme všechny možnosti, navrhneme nejlepší řešení, doladíme vzhled, barvy, vybavení a doplňky.

 
Některé naše poslední realizace koupelen:
[rev_slider koupelny]
 

Abychom Vám trochu usnadnili orientaci v moderních trendech a vůbec s rozhodováním jak by vaše koupelna měla vypadat, můžete si přečíst dále něco málo k jednotlivým aspektům koupelen :

 

 • Vzhled a styl a obklady

  Jako první krok před rekonstrukcí nebo zřízení nové koupelny by mělo být celkové určení jejího stylu. A ten styl by se měl odrážet přímo ve vašem životním stylu a designu, který se vám líbí. Současná nabídka obkladů a dlažeb je tak obrovská, že přijít s požadavkem typu „ mě se líbí béžová barva“ určitě nestačí.

  Nejvhodnějším řešením je vybírat z ucelených sérií dlažeb, obkladů a sanitární keramiky. Tím budete mít zaručenu sjednocenou barevnost a design.

  Nejprve byste se měli rozmyslet, jaký typ koupelny by to měl být. Retro, přírodní, rustikální, klasická nebo moderní? Vybraný styl již částečně předurčuje barevné řešení. V této souvislosti je dobré si ujasnit, zda jsou pro nás příjemnější teplé nebo studené odstíny. Studené barvy, typickými příklady jsou modrá a zelená, navozují dojem klidu a relaxace. Teplé barvy, jako červená a oranžová aktivizují, probouzejí a opravdu zvyšují subjektivní pocit tepla.

  Názory o nevhodnosti použití obkladů velkých formátů do malých koupelen jsou již překonané. Dnešní kalibrované obklady mají rozměry přesné na desetinu milimetru. Tato přesnost umožňuje pokládku s minimální spárou. Plocha, která není roztříštěna spárami, opticky zvětšuje prostor. Stejný efekt mají světlé barvy. Ovšem není nic zakázáno. I malou koupelnu můžeme obložit obkladačkami sytých barev. Jediná výhrada je zde k použití dekorací a výrazných vzorů. Velké vzory, například květinové dekory, prostor pocitově zmenší. Přemíra použití výrazných dekoračních prvků, kombinace různě velkých formátů a různých barev vytvoří dojem přeplněnosti a stísněnosti.

  Rčení „ všeho moc škodí“ zde platí dvojnásob.

  Při objednání materiálu je ke spočítané spotřebě připočítat ještě 10 až 15 procent navíc na prořez. Zbylé obkladačky se vyplatí uschovat pro případnou opravu.

 • Sprchový kout nebo vanu?

  V relativně malých koupelnách se často potýkáme s tím, že chceme do malého prostoru dostat jak vanu tak i sprchový kout. Cituji.. „Stačí nějaká úplně malá vana a menší sprchový kout.“ – velice častý požadavek.

  Než zvolit tuto nejméně šťastnou variantu řešení, se kterou pak stejně většina lidí není spokojena, protože zde není dost prostoru ani ve vaně ani ve sprše, je rozumnější se rozhodnout pro jedno nebo druhé.

  Vany v dnešní době už často plní i funkci sprchového koutu. Stačí si k vaně pořídit vhodnou vanovou zástěnu a máte rázem po problému. Na trhu je mnoho variant van, můžete vybírat z klasických, rohových či asymetrických. Jen je potřeba upozornit, že plánujete i zástěnu. U některých tvarovaných van totiž není možno zástěnu umístit.

  Stejně tak i sprchový kout nemusí mít vždy nízkou vaničku nebo podlahový žlab. Existují vyšší vaničky, které lze využívat jako menší vanu. Zvláště je vhodné toto řešení pro rodiny s malými dětmi. Pro děti taková vanička vystačí nadlouho a i rodiče určitě občasnou „malou vanu“ využijí.

  Relaxace v pohodlí vašeho domova nabízejí i různé hydromasážní systémy. Ty je možno nainstalovat do jakékoliv typu vany, tedy keramické, mramorové i akrylátové.

  Princip hydromasáže spočívá v prudkém proudění vody, která je do systému nasávána čerpadlem z prostoru vany, obohacena vzduchem a přes trysky vháněna s optimální intenzitou zpět do vany. Silný proud teplé a okysličené vody lokálně masíruje požadované partie od povrchu směrem ke středu těla. Vzniká jedinečný pocit masáže prováděné dvěma prvky, které jsou základem života – vodou a vzduchem. Masáže jsou vířivé, perličkové a kombinované. Systémy lze doplnit osvětlením, tzv. chromoterapií, která zlepšuje kvalitu masáže a navozuje příjemnou atmosféru.

  K oblíbeným patří také hydromasážní parní boxy, které nabízejí nejen kvalitní masáž, ale také parní saunu. Samozřejmostí výbavy boxu je rádio s přehrávačem, které umocní požitek z lázně při poslechu Vaší oblíbené hudby.

 • Umyvadla, nábytek a toalety

  Umyvadlo je v koupelně jedním z nejdůležitějších zařizovacích předmětů. Používáme je několikrát denně, měli bychom se tedy zamyslet nad jeho funkčností a estetickými možnostmi. Oba parametry dnes nabízejí řadu možností. Zvažte, jestli chcete umyvadlo klasické, zápustné, polozápustné, umyvadlo zakomponované do skříňky. Při výběru je také podstatný počet členů v domácnosti – bude stačit jedno nebo zvolíme dvě či dvojumyvadlo? Roli také hraje styl ostatního koupelnového vybavení. V neposlední řadě jsou možnosti údržby umyvadla a jeho okolí. Pokud chcete, aby byla údržba keramického umyvadla snadná, můžete si za příplatek pořídit ochrannou vrstvu, které dávají výrobci různá jména – wonderglis, pearl effekt, apod.

  Nábytek do koupelny si pořizujeme především proto, abychom měli kam ukládat a odkládat hygienické potřeby. Výrobci se snaží na tyto požadavky reagovat tím, že nábytek vybavují rafinovanými úložnými prostory. Do náročného koupelnového prostředí je potřeba vybrat nábytek, který bude bezpečný a bude dobře odolávat vlhkosti. Základním materiálem, ze kterého se vyrábí standardní koupelnový nábytek, je tzv. MDF deska. Je to hustě slisovaná dřevotřísková deska, která se dále upravuje lakováním nebo se potahuje fólií. Koupelnový nábytek doplňuje celkový pohled na design koupelny. V nabídce je široký výběr všech typů skříní, skříněk a polic. Taktéž i k nábytku patří vhodný typ zrcadla.

  Ať zařizujeme toaletu jako samostatnou místnost či součást koupelny, vždy se budeme muset rozhodnout mezi stojacím a závěsným typem. Při výběru bychom se měli zaměřit také na spotřebu vody. Zařízení, které výrazně šetří vodu (mají nádrž na splachování 3l a 6l) bývají dražší, ale náklady na jeho pořízení se nám brzy vrátí. I toaleta jako součást sanitárního zařízení koupelny by měla ladit s ostatním vybavením. Samozřejmostí je dnes již zpomalovací sklápění sedátka, které raději volíme vždy antibakteriální. Pokud chcete, aby byla údržba toalety snadná, platí to samé jako u umyvadel.

 • Sprchové a vodovodní baterie

  Od tradičních armatur po „umělecké“ – rozmanitost designových stylů na trhu zajistí, že vždy najdete armaturu, která se bude hodit do vaší koupelny. Zařizovací předměty se nabízí ve velice široké řadě designových stylů, tvarů a velikostí, proto vždy zkontrolujte, jestli se umyvadlo a armatura k sobě hodí.

  Ve sprchovém koutu se využívají různé typy sprchových setů nebo panelů. Kromě mnoha funkcí nabízejí širokou škálu rozmanitých designů vhodných do moderních, klasických či retro koupelen. Proč do sprchového koutu volíme dva druhy sprchy? Hlavová nebo stropní sprcha je ideální k lenošivé relaxaci po dlouhém dni. Horní proud vody z hlavové sprchy s příměsí vzduchu, takzvaný „tropický déšť“ osvěží nejenom tělo ale i duši. Ruční sprcha lépe poslouží k opláchnutí jednotlivých partií těla, přepínáním na různé proudy může nahradit masážní trysky. Když budeme chtít, můžeme si sprchování proměnit v příjemný zážitek.

 • Další koupelnové doplňky

  Doladí styl koupelny. Abyste se ve své koupelně cítili opravdu dobře, je třeba ještě závěrečnou tečku v podobě doplňků.

  Háčky, držáky, poličky. Bez těchto maličkostí si dnes ani koupelnu nedovedeme představit. Na trhu dnes najdeme nepřeberné množství stylových doplňků v různých tvarových, materiálových i barevných provedeních. Můžete si vybrat třeba i z naší nabídky.